RIDERS1987
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Косово и Метохија,срце Србије!

Go down

Косово и Метохија,срце Србије! Empty Косово и Метохија,срце Србије!

Порука  БФК 1920 Mon Jan 03, 2011 12:06 pm

Наиме,постоје озбиљне намјере српске Владе да у скоријој будућности призна независност Косова!
По тим информацијама,које су узгред речено директно из Стејт Дипартмента,признање ће се десити у наредна два мјесеца.Или могуће је да ће се тај рок продужити,али суштина је у томе да с обзиром какве позиције Србија сад има то је највјероватније решење.Разлог који ме је натјерао да повјеујем у ово је тај што мије мој извор дао приближне датуме кад ће бити проглашена независност Косова,кад ће доћи до признања од стране Црне Горе,кад ће доћи признање од неких других држава...

По мом извору,ово и не мора да значи да ће се остварити.Јер по његовим ријечима,политика је превртљива и може доћи до обрта.Али како што сам већ рекао позиција је таква да не обећава пуно.

Углавном,уколико се оствари то што се планира(а иначе у Вашингтону је ова вијест "полу-званична") сјеверни дио Косова ће добити статус посебног ентитета са директним везама са Београдом.По овим информацијама Србија је "натјерана" на ово јер се налази у тешком положају(економском,дипломатском...како год обрнете).
Иначе садашња политика владе је таква да жели у ЕУ. То не може да оствари док не испуни основни Копенхашки криттеријум. Тај критеријум је следећи: "Контрола и владавина права на државној територији".
Да ли Србија има контролу над Косово? - Нема.

Један интресантан одговор сам добио кад сам разговарао о овој ситуацији. На моју констатацију да ће бити нереда на овим просторима ако дође до признања и да ће народ бит незадовољан,добио сам следећи одговор: "То су контролисани нереди... И како можеш да кажеш да су постојали нереди кад ГСП 3 сата после нереда нормално успостави саобраћај". Иначе Влада скреће пажњу са овог проблема и пуни главу народу другим,у овом случају небитним,информацијама као што су нпр. Шарићи,Цане Суботић,навијачи који пријете да направе атомску бомбу и сл.

Убијеђен сам да су сви који читају ово против овог.Искрено,није ми било добро кад сам вечерас доша до сазнања о овоме.

На крају да кажем да написано нема политичку позадину,у то можете да вјерујете. И надам се да ће све ово што сам написа на крају добити "статус" дезинформације.
БФК 1920
БФК 1920
Admin

Posts : 73
Join date : 15.04.2010
Location : Серија Ц

https://riders1987.forumotion.com

Назад на врх Go down

Косово и Метохија,срце Србије! Empty Re: Косово и Метохија,срце Србије!

Порука  БФК 1920 Thu Jan 06, 2011 11:46 am

Катар 73. држава која признала независност Косова
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=01&dd=04&nav_category=640&nav_id=483726
Страшнон немам речи на овакав поступак!
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
БФК 1920
БФК 1920
Admin

Posts : 73
Join date : 15.04.2010
Location : Серија Ц

https://riders1987.forumotion.com

Назад на врх Go down

Назад на врх

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму